Draps

Posielame v nových taškách

Keď vidíme tie hromady zásielok, ktoré od nás každý týždeň odchádzajú, vždy si hovoríme, že sa musíme snažiť postupne nejako znižovať vplyv našej činnosti na životné prostredie. Predtým sme používali bublinkové obálky, ktoré sú ale kombináciou papiera a plastu, takže sa nedajú dosť dobre recyklovať a väčšinou tak končili vo zmesnom odpade.

Nedávno sme prešli na balenie menších zásielok do plastových odnosových tašiek. Tie sú jednak veľmi pevné a zabezpečí dostatočnú ochranu obsahu zásielky, navyše sú to "len" plasty, takže sú plne recyklovateľné. Tašky teda by teda mali končiť v žltých kontajneroch na plast, nech sa z nich môže ešte niečo ďalšie vyrobiť.

Vieme, nie je to ešte úplne ono, sľubujeme, že sa budeme snažiť hľadať ďalšie, ešte šetrnejšie alternatívy. Trebárs v papierových taškách bohužiaľ posielať nemôžeme, tie by nevydržali koľkokrát dosť náročné podmienky pri preprave. Tašky vyrobené z plastov, ktoré by boli plne biologicky odbúrateľné, sú zatiaľ stále príliš drahé a navyše aj ťažko dostupné.

Keby vás niečo napadlo, pokojne nám dajte vedieť..

Poradíme vám s výberom

774 210 144 eshop@draps.cz
Prihlásenie zavrieť